Jsme výrobce unikátních monoploutví

Na vývoji monoploutve se podíleli inženýři z UPOL a ČVUT, mistryně světa v monoploutvovém plavání a fyzioterapeuti spolu s ortopedy.

Mermaiding vnímáme nejen jako úžasnou zábavu pro mořské panny a fishboye, ale také jako sport. Trvalo nám několik měsíců, než jsme spolu s pomocí inženýrů z UPOL a ČVUT, mistryní světa v plavání s monoploutví, ortopedy a fyzioterapeuty vyvinuli monoploutev, která nejen zlepšuje soužití plavce s ploutví a plave se mu tak lépe, ale také zároveň chrání pohybový aparát před přetížením.
Mermaiding není o potápění, ale hlavně plavání, proto může, při nesprávném uchycení nohy k ploutvi, dojít k dráždění Achillovy paty, poškození hlezeních kloubů, nártů a přetížení pohybového aparátu. Pokud navíc není ploutev pružná, může prasknout a ohrozit plavce. Zdraví a bezpečnost je pro nás na prvním místě.
S hrdostí tak můžeme dnes poskytnout mořským pannám a mořským princům monoploutev z dílny LuckySwim, která splňuje všechny potřeby pro správný mermaiding. Noha je k ploutvi pevně fixovaná tzv. botičkou, která je tvořena dvěma popruhy a fixuje tak chodidlo ze strany nártu a zároveň je kryta oblast Achillovy paty, aby nedocházelo k jejímu dráždění. Díky tomu může plavec využít co nejlepší přenos sil při “delfínovém kopnutí”. Ploutev je také vyrobena z dostatečně pružného materiálu.
Pokud máte jakýkoliv dotaz k mermaidingu, neváhejte se nás zeptat. Případně se můžete přijít podívat na ukázkovou hodinu. Pravidelně také pořádáme školení pro instruktory mermaidingu.

Revoluční materiál nanoAg se stříbrem

Námi vyvinutý materiál, který je díky stříbru antibakteriální, antiseptický, dezodorační, pružný, rychleschnoucí a zaručuje UV ochranu 50. Využíváme ho pro kostýmy mořských pannen i plavek.

Podařilo se nám vyrobit materiál, který je natolik unikátní, že jsme se rozhodli, že již z jiného materiálu plavky, legíny ani obleky pro mořské panny a fishboye šít nebudeme. Leda bychom vymysleli ještě něco lepšího, ale to si nyní neumíme představit. 😊 Tento materiál byl vyvinut přímo pro Lucky Swim, proto z něj můžete zakoupit pouze naše produkty. 

V čem je materiál Nano Ag unikátní?

  • Obsahuje nesepratelné nanočástice stříbra. Slovo „nesepratelný“ je naprosto klíčové, protože nedostatkem většiny materiálů se stříbrem je právě to, že se stříbro v průběhu času vypere a materiál tak ztrácí na kvalitě.
  • Antibakteriální efekt – stříbro je přírodní bezpečné antibiotikum, jehož částice ovlivňují metabolismus bakterií potlačením jejich dýchání a tím je likvidují. Nanočástice stříbra zajišťují antibakteriálnost plavek hubením většiny bakterií včetně stafylokoka, množících se v běžných mokrých či vlhkých plavkách. Již tedy nemusíte být obavy z kvasinek, zánětů.
  • Fresh efekt – speciální výrobní technologií vzniká mikrovlákno s průřezem, jenž má na povrchu podélné drážky, které zajišťují odvádění vlhkosti od pokožky na povrch výrobku, kde se odpaří. Díky tomu materiál působí nadále svěže a nezapáchá.
  • UV efekt 50+ – povrchová úprava mikrovláken UV filtrem- “full dull“ snižuje teplotu pod povrchem látky a zabraňuje nežádoucímu prostupu záření k pokožce. Tato povrchová úprava je trvalá a nelze ji odstranit praním. Materiál tak nejen chrání pokožku před UV zářením, ale zajišťuje také teplotní komfort. Kvalita účinku je podložena certifikací.

Výrobky dosáhly nejvyšší kvality Grade AAAAA.

Mermaiding - zdravý pohyb díky promyšlené technologii

Díky promyšlené botičce se plavání s monoploutví mořské panny stalo zdravým pohybem, při kterém se vlníte jako delfín a pohybujete se pomocí tzv. delfíního kopnutí.

MGR. ZUZANA JAROŠOVÁ, FYZIOTERAPEUTKA

“Botička” je tvořena dvěma popruhy, které fixují chodidlo ze strany nártu tak, aby plavec mohl využít co nejlepší přenos sil při “delfínovém kopnutí”. Zároveň je kryta oblast Achillovy šlachy v dostatečné výšce tak, aby nedocházelo k jejímu dráždení při plantární flexi, což by mohlo vést např. k mechanické iritaci šlachy a následnému přetížení.