Mermaiding vnímáme nejen jako úžasnou zábavu pro mořské panny a fishboye, ale také jako sport. Trvalo nám několik měsíců, než jsme spolu s pomocí inženýrů z UPOL a ČVUT, mistryní světa v plavání s monoploutví, ortopedy a fyzioterapeuty vyvinuli monoploutev, která nejen zlepšuje soužití plavce s ploutví a plave se mu tak lépe, ale také zároveň chrání pohybový aparát před přetížením.

Mermaiding není o potápění, ale hlavně plavání, proto může, při nesprávném uchycení nohy k ploutvi, dojít k dráždění Achillovy paty, poškození hlezeních kloubů, nártů a přetížení pohybového aparátu. Pokud navíc není ploutev pružná, může prasknout a ohrozit plavce. Zdraví a bezpečnost je pro nás na prvním místě.

S hrdostí tak můžeme dnes poskytnout mořským pannám a mořským princům monoploutev z dílny LuckySwim, která splňuje všechny potřeby pro správný mermaiding. Noha je k ploutvi pevně fixovaná tzv. botičkou, která je tvořena dvěma popruhy a fixuje tak chodidlo ze strany nártu a zároveň je kryta oblast Achillovy paty, aby nedocházelo k jejímu dráždění. Díky tomu může plavec využít co nejlepší přenos sil při “delfínovém kopnutí”. Ploutev je také vyrobena z dostatečně pružného materiálu.

Pokud máte jakýkoliv dotaz k mermaidingu, neváhejte se nás zeptat. Případně se můžete přijít podívat na ukázkovou hodinu. Pravidelně také pořádáme školení pro instruktory mermaidingu.