Speciálně vyvinutá monoploutev zajišťuje lepší soužití plavce s ploutví a současně chrání pohybový aparát před přetížením. Noha je k monoploutvi pevně fixovaná tzv. “botičkou”, která je tvořena dvěma popruhy a fixuje tak chodidlo ze strany nártu a zároveň je kryta oblast Achillovy paty, aby nedocházelo k jejímu dráždění. Díky tomu může plavec využít co nejlepší přenos sil při “delfínovém kopnutí”. Na vývoji ploutve jsme si dali opravdu záležet, aby byl pohyb s monoploutví zdravý, protože při nevhodném uchycení monoploutve může dojít k poškození hlezeních kloubů, Achillovy šlachy, nártů a přetížení pohybového aparátu. Monoploutev LuckySwim je navíc vyrobena z dostatečně pružného materiálu, aby nemohla prasknout a ohrozit plavce.

Mořské ploutve pro mořské panny a fishboye máme ve dvou velikostech.
Menší monoploutev KIDS je pro děti cca od 5 let, což odpovídá velikosti nohy 25 - 28, přes velikost 28 - 30, až po velikost 30 - 33.
Větší monoploutev TEENS je pak vhodná pro velikosti 30 - 33 až 39 - 42. Při výběru velikosti se vychází z velikosti ploutve a kostýmu pro mořské panny. Dalším paramentrem je pak samozřejmě barva. :-)