Mermaid


Itálie

Třetí prázdninový týden pro nás začal již v zeleném srdci Itálie, v Umbrii. Nedaleko města Spoleto jsme v překrásném prostředí komplexu Fontepino odstartovali náš první ročník Mermaid Campu. Ani počáteční únava po cestě nám nezabránila vrhnout se po hlavě do her a táborového programu. Nadšení nás nepřešlo ani během občas úmorného vedra, protože jsme měli neustále k dispozici bazén. Hry vedoucí vždy přizpůsobovali momentálnímu rozpoložení dětí a nezapomínali jsme ani pitný režim a výborné jídlo.

Děti se rozdělily do čtyř týmů, vymyslely si název a erb.
Hvězdy Marca Pola, Mořské příšery, Angry dolfins a Strážci oceánů. Všechny názvy výborně korespondovaly s tématem celotáborové hry: “Cesta kolem světa za 11 dní “…nejen pod vodou.

Během prázdnin v Itálii jsme toho stihli hodně. Večerní letní kino, aquaerobic, výlety k moři a do Perugie, pilovali jsme plavecké dovednosti a především jsme se učili mermaiding. Soutěží a her bylo nepočítaně, tvořivých činností taktéž. Vyplatilo se nám i rautové servírování jídla dětem, každý si vzal na co měl zrovna chuť, domácí hamburgry a palačinky měli rozhodně největší ohlas 🙂