Co je to mermaiding?

Jedná se o plavání, kdy dívky plavou s monoploutví v obleku mořské panny. Chlapci zase mohou plavat s mořskou ploutví v obleku fishboye. Mořská panna či fishboy se při mermaidingu učí delfínovému stylu plavání a posiluje u toho svaly celého těla, zejména pak svaly v oblasti bederní páteře a celého středu. V zahraničí je tento druh sportu již velmi oblíbený a v ČR je jeho popularita také na vzestupu, protože mermaiding je vhodný téměř pro každého.  

 

Co je k mermaidingu potřeba?

Neobejdete se bez monoploutve odpovídající velikosti. Poté můžete také dokoupit oblek a plavky mořské panny, abyste se cítili jako opravdová mořská víla. Nejvýhodnější je koupit kostým mořské panny a monoploutev v setu.

 

Jak se říká plavcům mermaidingu?

Dívkám se všeobecně říká buď mořská panna či mořská víla, chlapcům pak fishboy. Samozřejmě si děti mohou vymyslet vlastní přezdívky, je to jen na nich jak si budou chtít říkat. Je spousta pohádek o mořských pannách, takže si třeba mohou říkat podle svých oblíbených pohádkových postav.

 

Proč si koupit zrovna obleky a plavky značky LuckySwim?

Naše produkty jsou vyrobené z nejkvalitnějšího materiálu, jsou trvale antibakteriální, odolné proti oděru za sucha i za mokra, mají nesepratelné UV 50+, slaná voda ani chlor nenarušují jejich strukturu. Díky obsahu nanočástic stříbra nemohou naše obleky obsahovat bakterie, jelikož stříbro je bezpečně likviduje. Unikátnost je ve stálém obsahu stříbra, které se při nestálém používání neuvolní. Materiál, ze kterého naše kostýmy vyrábíme, byl několik měsíců testován, aby byl opravdu co nejkvalitnější.

 

Proč je monoploutev Luckyswim jedinečná?

S monoploutví Luckyswim se dětem rovnoměrně posílí celé tělo, zlepší se jejich fyzická kondice a zvýší se jim vitální kapacita plic.

Naprosto unikátní jsou pak neoprenové botičky, které jsou připevněné k ploutvovému listu, čímž dochází k většímu splynutí plavce s ploutví a násobí se tak zdravotní přínosy. Botička je tvořena dvěma popruhy, které fixují chodidlo ze strany nártu tak, aby plavec mohl využít co nejlepší přenos sil při “delfínovém kopnutí”. Zároveň je kryta oblast Achillovy šlachy v dostatečné výšce tak, aby nedocházelo k jejímu dráždění při plantární flexi, což by mohlo vést např. k mechanické iritaci šlachy a následnému přetížení.

S touto ploutví si děti osvojí také biomechaniku plaveckého pohybu a předejdou vzniku svalových disbalancí. Naše monoploutev nepodléhá vnějším vlivům při používání, nekřehne na slunci a i přes maximální pružnost a ohebnost se neláme. Také materiál, ze kterého je monoploutev vyrobena řeší nejvhodnější parametry tvrdosti, rozměrů i úhlu fixace nohy. Naše mořská ploutev se vyrábí ve dvou velikostech - Kids a Teens.

 

Jak se mermaiding naučit?

Mořské pannyNejjednodušší je přihlásit se na některý z našich kurzů mermaidingu, které pořádáme nejen v Praze, ale i v Neratovicích, Pardubicích či Říčanech. Můžete si vybrat, jestli budete pro své děti chtít pouze jednorázové lekce nebo celý kurz. Učíme u nás mermaiding také lektory, aby poté mohli učit děti správnému plavání.

Pořádáme i příměstské tábory, kde se děti nejen naučí plavat v kostýmu mořské panny nebo fishboye, ale najdou si tu nové kamarády a užijí si spoustu zábavy a dobrodružství. Pokud by však děti nechtěly ani na kurz či tábor, mohou si jednoduše koupit plavací oblek mořské víly či plavací oblek fishboy a učit se plavat v bazénech, kde je to povolené. S naší ploutví a kostýmem se nemusíte bát jet k moři a plavat s monoploutví tam.

 

Od kolika let se dítě může učit plavat s monoploutví?

Naše výrobky jsou určené primárně pro děti od věku 5-6 let. Každopádně je možné, že i mladší děti, které vodu milují, se mohou naučit s monoploutví plavat. V každém případě, ať už je vaše dítě plavec či neplavec, je z bezpečnostních důvodů důležitý dohled dospělé osoby.

 

Deka mořská pannaMořská panna i na souši?

Žádný problém. Kromě krásných designů legín, plavek, UV trik a obleků u nás můžete zakoupit také osušky, deky ve tvaru ploutve mořské panny, takže se děti opravdu nemusí bát, že by se necítily jako mořská víla i mimo vodu.